Parsiyel Taşımacılık

parsiyel taşımacılık

Parsiyel, kelime anlamıyla tüm olmayan, parça anlamına gelmektedir.  Nakliye sektöründe komple, parsiyel, proje ve ağır nakliyat gibi taşımacılık hizmetleri sunulur.  Aynı güzergâhta bulunan birbirinden farklı müşterilerin yüklerini, aynı kamyon, kamyonet veya tır ile taşıma lojistiğine parsiyel taşımacılık ya da parça eşya taşımacılığı denir.

Parça Eşya Taşıma Fiyatları

Özel taşıma fiyatlarına oran le daha ekonomik ve daha çok tercih edilen bir taşımadır. Komple ev eşyası veya komple ofis eşyası taşıma ihtiyacınız yok ise taşıyacağınız eşya miktarı az ise tercih edebilirsiniz. Komple ev veya ofis eşyaları arasında 1+1, 1+0, 2+1 ev eşyalar içinde tercihe dilebilecek taşımalardır. En büyük boy araç ile sevkıyat planlanıyor ise 3+1 ev eşyaları da parsiyel olarak programlanabilinir. Yoğun olarak talep edilen taşıma güzergahlarımız Ege ve Akdeniz bölgeleridir. İstanbul’dan Ege bölgesine ve Akdeniz bölgeleri arası sevkıyatlar organize edilerek haftalık olarak sürdürülmektedir.

Her hafta İstanbul çıkışlı veya dönüşlü olan Akdeniz, Ege bölgelerine parça eşya taşıma taleplerinizde taşıma tarihinden 10 gün evvel aramanız durumunda iskontolu nakliye fiyatları ile taşımaları yürütmekteyiz.

Parsiyel taşımalarda fiyatlandırma taşınacak yükün araçta kapladığı yere göre(hacim) veya ağırlığına göre hesaplanır. Parsiyel taşımanın önemi ve özelliği ekonomik olmasıdır yani 3 palet için komple konteyner veya araç kiralamak yerine parça olarak taşınması, taşıma giderini çok düşürür, bu açıdan parça yükler için önemlidir. Havayolu, karayolu, denizyolu ile tüm dünya ülkelerine parsiyel taşıma yapmak mümkündür. Havayolları küçük ve hızlı gönderiler için pahalı olmasına rağmen dünyanın her yerine ulaştırılması mümkündür. Deniz yolları nisbi ucuz olmasına rağmen yol süresi uzun dur ve deniz olmayan bölgelere ulaştırmak çok zaman alır. Karayolları karadan ulaşılan bölgelere ortalama bir fiyatı vardır ve düzenli servisler bulmak mümkündür.

parsiyel taşımacılık

Bu taşıma sisteminden faydalanmak için bizimle irtibata geçtiğiniz zaman, gideceği adresi tam olarak bildirmeniz gerekir. O adres üzerinde parsiyel taşıma yapan aracımızı tespit ettikten sonra, o güzergah üzerinde hangi noktada indirilecekse, ona göre araca yerleştirme işlemi yapmaktayız. Parsiyel Taşımacılık işlemlerinde, en son indirilecek eşyalar, ilk önce yerleştirilir. Bu işlemde, yine eşyanızın hassasiyetleri göz önüne alınmaktadır. Araçlarımız kapalı kasa araçlardır. Süspansiyon sistemleri son modeldir ve eşyaları sarsmadan taşımaktadır. Şoförlerimiz için gerekli olan SRC ve benzeri belgeler tamdır. Bu nedenle trafikte rahat bir şekilde hareket etmekteyiz. Tamamen kurumsal bir mantıkla hareket ediyoruz. Bu nedenle, nakliyat hizmetimize rahatlıkla güvenebilirsiniz.

Parsiyel taşıma nedir? Taşımacılık’da bir tırı, bir uçağı veya komple bir konteyneri tam doldurmayan(kapsamayan) kargoların birleştirilerek aynı vasıta içerisinde taşınması işlemine parsiyel taşıma denir. Parsiyel taşıma da birden çok müşteri vardır, herbir kargo için CMR ve gümrükleme işlemi yapılır. Kargolar belli depolara veya taşınacak araçlara toplanır ve taşıması sağlanır.

Parsiyel taşımalarda belli ölçütler kullanılır ve hesap edilir. Bunlar, metreküp bazlı, ağırlık bazlı, yada desi bazlı olarak sayılabilir. Parsiyel taşımalarda Kargonun eğer hacmi fazla ise hacim üzerinden, ağırlık fazla ise ağırlık üzerinden çevirme yapılarak hesap edilir.

Parsiyel taşımacılıkta işler yolunda;
GÖZÜNÜZ ARKADA KALMASIN